Kredyt online – zagrożenia

Kategorie Kredyty
Kredyt online – zagrożenia

W dzisiejszych czasach Internet jest potęgą. W sieci robimy zakupy, rozmawiamy z ludźmi, płacimy rachunki czy nawiązujemy nowe znajomości. Jesteśmy wygodni, cenimy sobie zaoszczędzony czas, przenosimy sporą część życia w świat wirtualny. Nie dziwi więc fakt, że także banki oraz firmy pożyczkowe chcą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom współczesnego człowieka. To dlatego tak ogromną popularnością cieszą się kredyty zaciągane online. Czy istnieją zagrożenia z tym związane?

Brak sprawdzania historii kredytowej

Kredyty online zazwyczaj nie są obarczone wymaganiem sprawdzenia historii kredytowej pożyczkobiorcy w BIK-u. Oznacza to, że nawet osoby, które mają na swoim koncie obciążenia finansowe lub niekorzystną przeszłość kredytową mogą liczyć na porządny zastrzyk gotówki. Niestety jest to dla niektórych osób zagrożenie. Zdesperowane osoby zaciągające kolejny kredyt wplątują się w niemałe zamknięte koło i przez co kolejny raz stają się niewypłacalne.

Wyłudzenia finansowe

Do zaciągnięcia kredytu online potrzebne jest minimum dokumentów. Niestety stwarza to doskonały grunt pod różnego typu wyłudzenia finansowe. Oszuści posługując się kradzionym, znalezionym lub sfałszowanym dowodem osobistym zaciągają kredyty, łamiąc prawo.

Wyższa kwota spłaty

Niestety niejednokrotnie okazuje się, że za wygodę trzeba płacić i oprocentowanie w kredytach online jest wyższe. Co prawda otrzymujemy w bardzo krótkim czasie niezbędne pieniądze, ale kwota spłaty może nas niejednokrotne przytłoczyć w późniejszym czasie.

Podsumowanie

Naszym zdaniem kredyty gotówkowe online to bardzo dobry sposób na doraźną poprawę sytuacji finansowej. Radzimy natomiast, by nie był to sposób na spłatę wcześniejszych zobowiązań, ponieważ możemy popaść w jeszcze większe długi.