Kredyt online – co brać pod uwagę?

Kategorie Kredyty
Kredyt online – co brać pod uwagę

Kredyt online to bardzo wygodna alternatywa, idealna dla osób, które szukają szybkiego dopływu gotówki. Całość zamyka się bez wychodzenia z domu. Kurier przynosi do drzwi umowę, którą należy podpisać, a pieniądze wpływają na konto. Wcześniej odbywa się zazwyczaj rozmowa telefoniczna, podczas której ustalane są warunki, wysokość pożyczki oraz terminy spłaty. Niezbędne będą też dokumenty: dowód osobisty i poświadczenie o zarobkach. No dobrze, ale jak wybrać kredyt online, który będzie nie tylko korzystny, ale także bezpieczny? Zobaczmy na co warto zwrócić uwagę.

Ilość pożyczki

Warto najpierw zadać sobie pytanie jakiej kwoty potrzebujemy. Nie każdy bank ma w ofercie online duże kwoty. Należy więc dokładnie prześledzić oferty.

Okres kredytowania

Pamiętajmy: im dłuższy okres kredytowania, tym wyższa będzie rata. Niestety czasami sytuacja życiowa wymaga od nas, by wydłużyć czas spłaty i stanąć na nogi.

Dodatkowe koszty

Na ten punkt warto zwracać szczególną uwagę. Przy kredytach gotówkowych często pojawiają się dodatkowe koszty, o których często nie myślimy zaciągając zobowiązanie finansowe. Należy wliczyć je do kredytu i brać pod uwagę przy wyborze.

Oprocentowanie

Wysokość oprocentowania jest bezpośrednio związana ratami, które przyjdzie nam w przyszłości płacić. Im wyższa stopa procentowa, tym naturalnie kwota spłaty będzie wyższa i mniej korzystna.

Wymagane dokumenty

To punkt, który zainteresuje przede wszystkim osoby z niekorzystną historią kredytową. Wiele banków i firm pożyczkowych proponuje już zaciągnięcie kredytu gotówkowego online bez zaglądania do bezwzględnych statystyk BIK-u. Czasami wystarczy tylko dowód osobisty oraz poświadczenie o dochodach.

Tylko kumulacja tych wszystkich czynników pozwoli nam wybrać najlepszą ofertę.