Kredyt dla bezrobotnych – czy jest możliwy?

Kategorie Kredyty
Kredyt dla bezrobotnych

Osoby bezrobotne mają bardzo ograniczony dostęp do różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Nie wykazują stałych dochodów, dlatego banki i firmy mało przychylnym okiem patrzą na tego typu kontrahentów. Widzą w nich niewypłacalne osoby, które przez brak pieniędzy nie spłacą w terminie zaciągniętych należności. Ostatnio jednak coraz częściej pojawiają się propozycje kredytów dla bezrobotnych. Zależy to od sytuacji finansowej i życiowej danego klienta.

Co musisz wiedzieć?

Osoba bezrobotna nie zawsze pozostaje bez środków do życia. Dzieje się tak w przypadku, gdy:

  • ktoś pracuje na czarno, czyli bez umowy
  • ktoś pracuje za granicą, ale nie posiada w związku z tym żadnych dokumentów
  • ktoś posiada dochody z innych źródeł niż standardowa praca, np. z wynajmu mieszkania, stypendium, dywidenda z aukcji, darowizny
  • ktoś objęty jest zasiłkiem dla bezrobotnych

Rachunek osobisty

Kredyt dla bezrobotnychNajważniejszym elementem jest dostarczenie do banku historii z rachunku osobistego. To najważniejsze źródło bardzo wiarygodnych informacji na temat finansów. Pokazują jak wygląda nasze życie od strony finansowej: ile wydajemy pieniędzy, czy spłacamy jakieś zobowiązania, na co wydajemy najwięcej pieniędzy. Dobra historia z wyciągu jest bardzo silna podstawą, by zyskać zaufanie banku oraz otrzymać kredyt.

Na rynku istnieje wiele firm, które są w stanie udzielić kredytu bezrobotnym. Nasze obserwacje pokazują, że jedną z najlepszych ofert posiada firma ProfiCredit. Warto jednak śledzić oferty na bieżąco, by wybrać najkorzystniejszą.