Cztery rodzaje kredytów bankowych – charakterystyka

Kategorie Kredyty
Cztery rodzaje kredytów bankowych – charakterystyka

Zgodnie ze statystykami, praktycznie większość Polaków żyje za kredyt i na kredyt. Zdecydowanie przeważa liczba tych, którzy z pożyczkami bankowymi mieli już do czynienia, ale w rozmaitych wymiarach. Na podstawie tego, jakie są powodu zadłużania się naszych rodaków, zdecydowano się wyszczególnić cztery najpowszechniejsze typy kredytów bankowych, których szczegółowym opisem zajmiemy się poniżej.

Kredyt konsumpcyjny

Kupujesz nowy telewizor? Potrzebujesz lepszego modelu auta? Chcesz wyremontować mieszkanie? Udaj się do banku i poproś o przedstawienie warunków zaciągnięcia kredytu konsumpcyjnego, czyli na zaspokojenie potrzeb Ciebie jako kredytobiorcy. W tym przypadku kwoty pożyczek są naprawdę różnorodne i podobnie z okresem spłaty, który może wynosić od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Kredyt hipoteczny

Chcesz kupić mieszkanie? Planujesz wybudować swój własny dom? Zgłoś się do banku i popytaj o kredyt hipoteczny, jaki jest przydzielany konsumentom na cel sfinansowania zakupu nieruchomości bądź realizacji inwestycji o charakterze budowlanym. Spłaca się go nawet kilkadziesiąt lat. Zabezpieczenie dla instytucji kredytującej to tak zwana hipoteka.

Kredyt inwestycyjny

Chcesz powiększyć swój majątek? Zamierzasz kupić akcje lub długoterminowe papiery wartościowe? Zajrzyj w ofertę bankową dotyczącą kredytów inwestycyjnych.

Kredyt konsolidacyjny

Masz kilka kredytów i nie wystarcza Ci pieniędzy na ich regularne spłacanie? Twój bank z pewnością przygotuje dla Ciebie ciekawą ofertę kredytu konsolidacyjnego, który jest formą wsparcia dla osób zadłużonych mających kilka różnych zobowiązań i nieumiejących poradzić sobie skutecznie ze spłatą zadłużenia.