8 porad dla zadłużonych

Kategorie Kredyty
8 porad

Masz zobowiązania finansowe? Szukasz pomysłu na to, aby skutecznie wygospodarowywać w swym budżecie domowym regularną kwotę na spłatę rat posiadanego kredytu? Potrzebujesz wsparcia w wypracowaniu motywacji do spłacania zadłużenia? Zapraszamy do poczytania naszego krótkiego artykułu tematycznie związanego z systematycznym spłacaniem długów. Przedstawiamy osiem skutecznych rad, które zawsze działają.

Po pierwsze

Zwróć się o pomoc do specjalistów z instytucji finansowej, w której zaciągnąłeś zobowiązania. Na pewno doradca z placówki pomoże Ci rozwiązać Twój problem. Sposobem, jaki najczęściej jest wybierany jako swego rodzaju „złoty środek” okazuje się  zmienienie rat na malejące.

Po drugie

Zamień bank. Możesz zmienić instytucję, w której masz zaciągnięty kredyt i co za tym idzie- przenieść kredyt do nowej placówki, gdzie proponowane są Ci lepsze warunki.

Po trzecie

Kiedy brak Ci wystarczających środków pieniężnych na spłatę kredytu, warto nie rezygnować z całości opłacania raty. Powinieneś spłacać część zobowiązania- tyle, ile jesteś w stanie. Zawsze z jakiejś partii zadłużenia, wywiążesz się.

Po czwarte

Oszczędzaj. Jeżeli z głową rozplanujesz swoje wydatki, na pewno uda Ci się wydzielić sumę niezbędną na uiszczenie regularnego zobowiązania kredytowego i zmniejszanie sukcesywnie zadłużenia.

Po piąte

Ucz się, jak inwestować. Możesz czytać na ten temat specjalistyczne poradniki, które są już powszechnie dostępne, na przykład w Internecie.

Po szóste

Zadłużaj się z głową. Nie bierz kredytu na kwoty, które przekroczą Twoje zdolności finansowe. Warto również, abyś zrezygnował z instytucji finansowych, które są niepewne czy nie cieszą się dobrymi reputacjami.

Po siódme

Bądź odpowiedzialny. Nawet, jeżeli masz jakieś kłopoty z regularnym spłacaniem zadłużenia, zawsze powinieneś pozostawać w stałym kontakcie z konsultantem czy doradcą finansowym Twojego banku. Nie ukrywaj się przed placówką, bo to nic nie przyniesie. Im dłużej zwlekasz, tym gorzej.

Po ósme

Planuj rozsądnie. Nie jest trafnym rozwiązaniem decydowanie się na spłacanie dotychczasowych zadłużeń pożyczką hipoteczną. W tym wypadku ryzyko jest zdecydowanie zbyt duże, aby je podejmować.